Pergola

“Pergola sistemleri ile mekanlarınıza şıklık katın.”

PERGOLA NEDİR?

Pergola açılma kapanma özelliği ile güneş, yağmur, rüzgar ya da çeşitli hava koşullarında korunma sağlayan çeşitli alanlarda kullanılabilen ve alanın üstünü kapatmaya yarayan sistemlere denir. Yapım ve imal aşamasında çeşitli malzemeler kullanılmaktadır.

Pergola sistemleri kullanılacak bölgenin mevsim ve iklim koşullarına uygun, korozyon dağılımları hesaplanmış ve kaldıracağı yüke oranla belirlenmiş malzemelerle üretilir. Pergola sistemleri yapılacak alanın model ve renk özelliklerine uygun tasarlanır.

Dört mevsim rahatlık sağlayan pergola sistemleri her türlü alanda açılır kapanır özelliğiyle rahatça kullanılabilir.

Verandalarda, kahvaltı salonu, kafeterya, restoran ve lokanta gibi türlü mekanlarda, açık havada bulunan yaz ya da kış bahçelerinde, havuzlarda ve daha bir çok yerde bu sistemler tercih edilerek bahse konu alanın üstü isteğe göre açılıp kapatılabilir.

PERGOLA SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI

  • Değişik renklerde ve modellerde aydınlatma olanağı ile görsel zenginlik sunar,
  • Otomasyon sistemine sahip bir kumanda ile kolayca kullanılabilir,
  • Kolay açılır kapanır özellik sayesinde temizlik ve bakımları kolay yapılır,
  • Ortamda ısı izolasyonu sağlamaya yardımcı olur,
  • Dayanıklı Alüminyum malzeme sayesinde oldukça sağlamdır.
  • Bu şekilde avantajları bulunan, led ışık gibi sistemlerle ferah ve aydınlık yapıya kavuşan, kumanda ile kolay kullanım özelliği bulunan pergola sistemleri, her türlü olumsuz hava koşuluna karşı açık alanların kullanımına olanak tanır.

Motorlu Pergola

Motorlu Pergola Sistemleri açık havada ekstra yaşam alanı oluşturmanıza olanak sağlar. Motorlu Pergola avantajları; kullanım ömrünün fazla olmasıdır. İsteğinize göre model ve renk seçenekleriyle özelleştirebilirsiniz. Pergola sistemleri 60 yıla kadar dayanabilir. On beş farklı renk seçeneğiyle zevkinize uyumlu tasarıma kavuşabilirsiniz.

Oval Pergola

Oval Pergola sistemlerinin en dikkat çeken özelliği yumuşak konturları ve hoş tasarımı ile dikkat çekmesidir. Estetik ve dinamik hatlarıyla her türlü mekana kaliteli görünüm sağlar. Sisteme ortalama %15 eğim verilerek üretilir. Oval Pergola sistemleri kumaşı 5 yıl garantili, alev yürümez, ısı, ışık geçirmez blackout kumaştır. 

Düz Eğimli Pergola

Düz eğilimli pergola sistemleri en yaygın pergola sistemleridir. Üstü açıp kapanabilen bu sistemler yeterli güneş ışığının ve hava sirkülasyonunun mekana girmesine izin verir. Uygun fiyatlı ve kullanımının rahat olması özelliği sayesinde en çok tercih edilen sistemlerdir. Dayanıklılık ve görsel estetik açısından tercih edebileceğiniz bir seçenektir.

“DAYANIKLI”

“KULLANIŞLI”

“ESTETİK”