Bioklimatik Pergola Nedir?

Bioklimatik Pergola Nedir?

Bioklimatik Pergola, Bioklimatik, Bioklimatik Pergola Nedir

Bioklimatik Pergola Nedir?

Pergola sistem modelleri, kullanım alanına yönelik olarak belirlenen ihtiyaçlara göre sabit ve hareketli olmak üzere temelde iki farklı modele ayrılır.

Her ne kadar iki farklı pergola sistem modeli bulunsa da ticari alanlarda ve konutlarda kullanım rahatlığı açısından en çok hareketli pergola sistemleri tercih edilir. Mevsim şartlarına göre hareketli sistemlerin üzerlerinin açılabilme opsiyonu her mevsim konforu kullanıcısına sunar.

Günümüz teknolojisinde ise hareketli pergola sistem modelleri ihtiyaca yönelik olarak hareketli pergola ve bioklimatik pergola olarak ayrılmaktadır. Hareketli pergolalarda tavan sistemi olarak PVC esaslı teknolojik kumaş kullanılırken, bioklimatik pergolalardaki tavan sistemi ise kendi etrafında dönen veya geriye doğru açılabilen alüminyum panellerden oluşmaktadır.

Özellikle yaz aylarında üstünün açılabilmesi ile açık havada oturma keyfini müşterilerine yaşatmak isteyen işletmelerce hareketli sistemler tercih edilerek mevsim şartlarına göre kullanılabilme opsiyonuyla işletmelere değer katar.

Modern tasarımlı dış mekan güneş, rüzgar, yağmur, kar ve diğer elementlerden koruma sağlar. Dış mekan yaşamının olağanüstü kalitesini garanti eder. Bioklimatik Pergola, modern tasarım ve yüksek düzeyde görsel ve termal konfor ile karakterizedir.
Dönen bıçaklar, faydalı havalandırma sağlarken, güneşten mükemmel koruma sağlar.